MINIMALIZM

Minimalizm w szafach…

Ubrania

Każda kobieta wie jakie to trudne. Na samym początku wyrzuciłam wszystko co mi nie pasowało.  Za małe, za duże.. kolor nie ten J Rzeczy, których nie nosiłam ponad rok, trafiły do worka. Rozdałam lub wyrzuciłam kilkuletnie zbieractwo.

Obrusy

Zostawiłam tylko te, które używam. Resztę wydałam.

Kurtki

Zostawiłam tylko te co nosimy. Resztę wyrzuciłam lub wydałam. Nie ma usprawiedliwienia pt. „ przyda się na zewnątrz lub do lasu lub na ryby lub na grzyby”. Mąż miał płaszcz w szafie od 5 lat… bo może się przyda. Ubrany był tylko na nasz ślub… i tak kilka lat zajmował miejsce.

Długopisy, notesiki i duperele… bo pani w aptece dała… bo za darmo było 🙂

Zostawiłam 1 małe pudełeczko z wszystkimi potrzebnymi rzeczami. W dobie darmowych reklamowych długopisów, ołówków itd.… to można znaleźć w domu potęgę niepotrzebnych pisadeł. To samo dotyczy notesów… mam tylko to co jest potrzebne.. dosłownie kilka sztuk w różnych formatach. Resztę podarowałam do przedszkola.

Płyty i filmy

Osobiście miałam dużo filmów, które kiedyś oglądałam… Teraz leżały i leżały i leżały… bo może kiedyś włączę.  Za jednym razem wydałam duuużo takich płyt.  W szafce zrobiło się pełno wolnego miejsca i mogłam swobodnie poukładać potrzebne rzeczy. W dobie sklepów za 5 zł mamy dużo płyt, które były kupione pod wpływem impulsu. Może warto pomyśleć, że ktoś nie oglądał tego filmu? nie słuchał takiej muzyki? Mamy wiele możliwości 🙂

Minimalizowanie uczy jak nie kupować kolejnych nadprogramowych rzeczy. Gdy trzymam coś w ręku i włącza się pstryczek pt. „zawsze o tym marzyłam”… myślę ile miejsca mi to zajmie, ile kurzu zbierze, ile razy użyję.  Pomaga bo lubię moje hobby i wolę to niż bezsensowne sprzątanie w domu. Można powiedzieć, że minimalizm jest dla ludzi leniwych J Pasuję do tego schematu w 100%. Jestem pedantem, ale sprzątać drobiazgów nie lubię.

Pozdrawiam serdecznie!

Honorata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s